19 жовтня у КНП «Запорізький регіональний протипухлинний центр» з цього приводу відбувся круглий стіл з метою привернути увагу до проблеми з захворюванням в Україні, а також обмінятися досвідом у діагностиці та лікуванні раку молочної залози.
Спікерами виступили — генеральний директор Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України Тарас Тищенко, директор КНП «Запорізький регіональний протипухлинний центр» ЗОР Михайло Єсаянц, лікарі-мамологи центру, фахівці з діагностики та реабілітологи.
Рак молочної залози є найбільш часто діагностованим онкологічним захворюванням серед жінок і має дуже високий рівень смертності в Запорізькій області. Щороку понад півмільйона жінок в усьому світі помирає через цю недугу. Разом з тим, статистичні дані підтверджують тенденцію, що рак грудей помолодшав. Серед причин – спосіб життя, екологія, неконтрольоване вживання гормональних препаратів, спадковість тощо. Однак найважливіша задача для лікарів сьогодні – рання діагностика й профілактика раку молочної залози. Адже рак – це не вирок, та ефективність лікування вища саме на ранніх стадіях захворювання.
Регіональний протипухлинний центр має сучасне обладнання для діагностування раку молочної залози, а в лікуванні застосовують загальноприйняті світові протоколи й індивідуалізований підхід до кожної пацієнтки. Важливим чинником є також відповідальність самої жінки, увага до власного здоров’я та якості життя. Тому необхідно підвищувати обізнаність жінок про рак молочної залози, про самодіагностику й методи лікування та реабілітації, — наголошують фахівці.
Що важливо знати кожній жінці розказує лікар-хірург-онкомамолог КНП «Запорізький регіональний протипухлинний центр» ЗОР Анна Коваленко:
-Є два основні методи діагностики, які не потребують багато часу та фінансових затрат: це УЗД молочних залоз та мамографія, яку ми радимо проходити щорічно жінкам після 40 років. Це два методи, які дозволяють виявити пухлину на ранній стадії. А рання діагностика – це збережене життя. Жінка як ґудзик – на ній тримається вся родина, та родині потрібна здорова мама й дружина, — про це варто пам’ятати й турбуватися про себе, — закликає Анна Коваленко. До слова, лікарка веде власну сторінку в Інстаграм, де також приділяє увагу інформуванню про важливі аспекти жіночого здоров’я.
Протипухлинний центр звертає увагу, що у закладах охорони здоров’я, які уклали договори з НСЗУ за пакетом «Мамографія», це дослідження виконується за програмою медичних гарантій безплатно, за наявності електронного направлення від сімейного лікаря. Медичний заклад також надає послуги внутрішньо переміщеним особам.
За консультацією можна звернутись до лікарів центру за телефонами:
Контакт-центр (реєстратура):
(095) 157-05-69
(068) 144-40-85
Мамологічний центр:
(097) 186-36-11
(099) 756-36-17
Відділ комунікацій Запорізької обласної ради