З початку року на лінію «102» поліцейські Полтави отримали понад 1320 викликів, пов’язаних з домашнім насильством. За результатами опрацювання інформацій працівники сектору протидії домашньому насильству склали понад 170 протоколів за ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення за вчинення домашнього насильства за ознакою статі та невиконання термінового заборонного припису. Причому, 19 з них – повторно протягом року. На жаль, 60 відсотків зареєстрованих випадків домашнього насильства пов’язані з вживанням алкогольних напоїв або наркотичних засобів.
Про це повідомили упрес-службі Поліції Полтавської області.
Є жахливі приклади неадекватної поведінки:
бійка 24-рінчого онука з 80-річною бабусею. Конфлікт закінчився кримінальним провадженням, відкритим за фактом спричинення тілесних ушкоджень середньої тяжкості.
Офіцерка згадує: поліцію викликала матір «кривдника», якій вдалося непоміченою втекти з квартири. Коли правоохоронці прибули на місце події, молодик забарикадував вхідні двері меблями і продовжив «мордувати» родичів. Окрім бабусі під «удар» потрапили дід та дядько.
Щоб зайти до помешкання працівникам сектору протидії домашньому насильству довелося залучати спецпризначенців батальйону поліції особливого призначення. Правоохоронці вибили двері та припинили протиправні дії правопорушника. Для обстеження та надання необхідної медичної допомоги чоловіка доставили до спеціалізованого закладу.
Якщо у 20-му році поліція задокументувала більш як 3 тисячі фактів домашнього насильства, то за 7 місяців цього року відносно кривдників вже складено понад 1900 протоколів.
Терміновий заборонний припис — введений законом нещодавно. Правоохоронці винесли відносно кривдників більш як 1300 термінових заборонних приписів.
Довідково. На місці конфлікту поліція може вручити кривдникові терміновий заборонний припис строком до 10 діб.
Цим приписом правоохоронці можуть зобов’язати домашнього «насильника» залишити місце проживання жертви або заборонити вхід і перебування в місці її проживання, чи заборонити контактувати з постраждалою особою у будь-який спосіб. За невиконання такого припису порушнику доведеться або сплатити штраф, або виконати громадські роботи чи відбути адміністративний арешт.
Серед інших спеціальних заходів, завдяки яким кривдник не знатиме спокою: взяття його на профілактичний облік, проведення з ним профілактичної роботи та направлення на проходження програми для кривдників.
Як доводить практика, ані штрафи, ані обмеження, на жаль, не здатні швидко достукатися до сумління насильників та змінити ставлення до власної поведінки. Катерина Васільєва закликає: «Якщо ви стали жертвою домашнього насильства або свідком, не замовчуйте проблеми – негайно звертайтеся до поліції, за номером 102».