Сьогодні в Україні відзначають День військової розвідки
7 вересня відзначається День військової розвідки в Україні, День заснування Google та міжнародний день поінформованості про м’язову дистрофію Дюшенна.
1 червня 2007 року глава Міністерства оборони України підписав наказ № 302. Цим наказом було встановлено офіційне професійне свято військових розвідників України, який визначено щорічно відзначати 7 вересня. Ця дата була обрана не випадково, саме в цей день, в 1992-му році вийшов Указ президента України, який відкрив нову сторінку в історії оборонного відомства суверенної держави.
Події, особливо останнього століття, показали як важлива і ефективна військова розвідка. Її відомство зовсім не афішує себе. Про її подвиги ми зазвичай дізнаємося набагато пізніше, ніж вони мають місце бути. В основному це відбувається на підставі відкритих документів, які стають доступні нашому суспільству по закінченню строків давності грифу «цілком таємно» і свідчать про безпрецедентні подвиги наших військових розвідників, для яких їхня діяльність не виходить за рамки звичайних відпрацьованих ситуацій.
Що було раніше
Серед наших предків існувало чимало цікавих традицій, пов’язаних з цим днем. Насамперед, його вважали сумним, адже в багатьох регіонах вже закінчувалося літо. А ще цього дня дівчата і жінки чистили цибулю з нового урожаю, яка викликала сльози. Дівчата навіть заплітали овоч у коси та молилися святому, щоб отримати таке саме міцне волосся як коси з цибулі. Вважалося, що святий накликає сильні сльози, щоб дівчина «наплакалася» перед вступанням до шлюбу.
Що не можна робити цього дня
- Позичати гроші або давати хліб – можна нажити собі неприємностей.
- Не можна дівчаткам дарувати ляльок, тому що вони будуть безплідними в заміжжі.
- Не дозволено йти свататися, бо результат буде негативним.
Народні прикмети і традиції
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на 7 вересня:
- дивилися, який сьогодні день: чорні хмари – буде дощ, білі хмари – чекайте на негоду;
- журавлі летять високо і повільно – осінь буде дощовою та холодною;
- на хвойних деревах шишки ростуть низько – скоро вдарять перші морози, а якщо високо – зима буде пізньою;
- шишки закриваються і стають щільними – до сильної негоди.