Вихідний день, ви прасуєте одяг, але раптом дзвонить телефон або дитина невчасно привертає до себе увагу. Декілька секунд – і тканина вже пригоріла до підошви вашої праски. Впізнаєте ситуацію? Далі – кропіткий процес чищення прибору. Чому так сталося? Скоріш за все, щось не так з підошвою праски. Тому зовсім не зайвим буде дізнатися, які матеріали підошв легше піддаються чистці. Тоді ви зможете вибрати правильну для себе модель, щоб таких неприємностей не сталося.
З яких матеріалів роблять підошви для прасок?
Від типу матеріалу підошви залежить те, наскільки вам легко буде очистити її від пригорілої тканини. Одразу розкриємо таємницю: є поверхні, до яких тканина може пригоріти, а є й такі, до яких – ніколи!
- Сталеві. Точніше, вони зроблені саме з нержавіючої сталі – такі підошви досить зносостійкі, особливо в умовах паруючого прасування. Якщо поводитися з прибором обережно і не відволікатись, то нічого не пригорить. Максимально можлива шкода – одяг може трохи підрумянитись.
- Тефлон. В цілому, це такі ж металеві підошви, але зі спеціальним покриттям. До них нічого не пригорає, а процес прасування дуже приємний – поверхня легко ковзає по одягу та швидко розгладжує будь-яку тканину. Точний підбір температури дозволяє прасувати навіть дуже тендітні матеріали. такі як шовк чи шерсть. Треба бути уважним, бо тефлонове покриття можна подряпати об металеві аксесуари на одязі. Чим більше подряпин – тим більше шансів, що тканина пригорить.
- Покриття керамікою або металокерамікою – також стійкі до пригорання підошви. Варто зауважити, що це ще більш тендітні матеріали, тому прасувати треба дуже обережно. Але слід пам’ятати головну перевагу такого матеріалу: допоки на підошві немає пошкоджень, доти до вашої праски нічого не пригорить.
Які ще матеріали пропонують у магазинах?
Ми перелічили найбільш популярні моделі, але деякі магазини мають ширший вибір. Наприклад, праски у Івано-Франківську з титану – ще зовсім непопулярний матеріал, але надійний. Його антипригарні властивості такі ж, як і в нержавіючої сталі, тобто дуже високі.
Наостанок найбільш “вередливий” матеріал – алюміній. Алюмінієва поверхня дуже прискіплива до обробки. Який би спосіб ви не обирали (сіль, оцет, спеціальний олівець для чищення), віддерти пригорілості буде досить важко. Але є й гарна новина – такі моделі коштують дешево.
Отже, ми з’ясували, що найлегші для чистки поверхні – це ті, до яких зовсім нічого не пригорає. Тефлонові та керамічні покриття дуже надійні в цьому плані, але з ними слід поводитись обережно. Сталеві та титанові – теж не підведуть. Все це можна очистити лише паром та серветкою. Найбільше пригоріла тканина липне до алюмінію. Праски з усіма варіантами підошви представлені в інтернет-магазині Алло. Тепер ви можете обрати варіант з підошвою, яка або не буде пригоряти, або пригорілу тканину буде дуже легко видалити.