Київський апеляційний суд залишив у силі обрання бізнесмену Ігорю Коломойського запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави, свідчить трансляція судового засідання. Слідство заявляє, що в 2013–2014 роках Коломойський незаконно заволодів 5,8 млрд грн ПриватБанку шляхом фіктивного внесення готівки до каси, пише Forbes Україна.
«Колегія суддів ухвалила, апеляційні скарги захисників – залишити без задоволення», – повідомив суддя. Адвокати просили звільнити Коломойського з-під варти у звʼязку з незадовільним станом здоровʼя.
Також судді вирішили залишити без змін ухвалу Шевченківського районного суду столиці про часткове задоволення клопотання БЕБ про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до 31 жовтня з можливістю внесення застави розміром 509,6 млн грн.
Водночас клопотання осіб, серед яких колишній міністр культури Олександр Ткаченко, а також ведучі телеканалу «1+1», про особисту поруку суд вирішив залишити без задоволення.
Працівники 1+1 хочуть взяти на поруки олігарха Ігоря Коломойського. Про це повідомила Наталя Мосейчук в залі засідання.
Відео – Радіо Свобода https://t.co/M7LFOyVTo7 pic.twitter.com/v5YmhQ5oMk
— ҐРУНТ (@grntmedia) September 25, 2023
Захист Коломойського після засідання повідомив, що із рішенням суду не погоджується і заставу вносити не збирається.
Коломойський під час свого виступу ході у судовому засіданні запевняв, що не збирається переховуватися від слідства. «Я знаходжуся у такому стані, що нікуди не збираюся виїжджати і переховуватися», – цитує бізнесмена «Укрінформ».
Раніше СБУ, БЕБ та Офіс генпрокурора повідомили Коломойському про підозру в заволодінні 5,8 млрд грн ПриватБанку.
«Для цього фігурант створив злочинне угруповання, яке складалося зі співробітників банку, в якому він був засновником та акціонером. Протягом вказаного періоду члени цього угруповання дозволили Коломойському нібито робити систематичні фіктивні «внески готівки у касу банку», хоча насправді ніяких внесків банк не отримував», – йдеться у повідомленні.
Слідств заявляє, що така «схема» загалом дала змогу фігуранту отримати 5,8 млрд грн, що на той період було еквівалентно понад $700 млн.
«Потім ці фейкові «внески» були зараховані на особистий рахунок Коломойського і стали реальними безготівковими коштами», – наголошується у повідомленні СБУ.
За версією слідства, щоб легалізувати віртуальні активи, Коломойський розплачувався ними у своїй підприємницькій діяльності. Зокрема, віддавав їх як позики та розраховувався ними за кредити підконтрольних йому підприємств, виводив їх за кордон, переводив у готівку і знімав у відділеннях банку.
Коломойського заарештували на два місяці із заставою в 509 млн грн. Пізніше суд збільшив розмір застави до 3,8 млрд грн.