Квіткові композиції з давніх часів є невіддільною деталлю будь-якого саду. Спостереження за ними милує око, розслабляє і підіймає настрій. Навіть повсякденна рутина з догляду за клумбами позитивно позначається на психічному стані — запобігає розвитку неврозів і депресії. Фахівці Begma запевняють: правильне оформлення саду дуже важливе, і з цим допоможуть перевірені поради професіоналів ландшафтного дизайну.
Тонкощі створення квіткових композицій із клумб
Квіткова клумба — це ефектна прикраса для присадибної ділянки, незалежно від її габаритів і місця знаходження. При створенні ретельно продумується проект розташування, і кожному виду квітів відводиться своє місце. Найчастіше розроблюють дизайн клумби біля будинку, біля садової альтанки, уздовж паркану або декоративної водойми.
Розміри та форми композицій можуть бути якими завгодно, залежно від особливостей рельєфу ділянки. Навіть попри те, що квітковим клумбам здебільшого надають геометрично правильні форми, за бажанням можна відійти від класики та створити фігурну композицію, обмежену тільки фантазією.
При створенні проекту квіткової композиції для саду фахівці орієнтуються на такий алгоритм:
Підбір рослин — одного виду або для комбінацій.
Архітектура клумби — вона може бути плоскою або піднесеною, доповненою декором чи ні.
Опрацювання проекту — зображується схематичний малюнок майбутнього результату з позначеннями, де які квіти будуть посаджені.
Які вибрати види клумб?
Завдяки сучасному розмаїттю вибору, можна створити саме той дизайн клумби, який існував ще в думках. Варіацій дуже багато, тому далі будуть розглянуті основні:
-
Міксбордер. Інакше — живий бордюр. Квіти висаджують у три ряди, і час цвітіння кожного ряду має відрізнятися.
-
Для переднього – використовуються низькорослі квіти. Підходять як одно-, так і багаторічники.
-
Для середнього – зазвичай обираються багаторічники й цибулинні квіти.
-
Для заднього – підбирають високорослі квіти.
-
-
Фігурна клумба. Найчастіше таку можна спостерігати в парках — одночасне цвітіння клумб є головною ознакою правильного оформлення конкретних зон.
-
Парадна клумба. Концепція базується на різноманітності видів рослин і зазвичай розташовується в самому центрі саду. Нерідко така композиція доповнюється кам'яними садовими доріжками або іншими дизайнерськими рішеннями.
Також серед більш рідко використовуваних ландшафтних дизайнів клумб можна виділити такі: каскадна, моно, острівна, панно.
Вибір відповідного місця
Найкраще підібрати ділянку з рівною поверхнею. Перед початком оформлення потрібно очистити її від опалого листя і засохлої трави. В ідеалі ґрунт потрібно перекопати й удобрити.
Найчастіші варіанти розташування такі:
-
Палісадник. Найпростіший, а тому найпопулярніший вибір. Зазвичай палісадники висаджують біля будинку, для нього використовують квіти різної висоти та палітри кольорів. Якщо ділянка запланована велика, варто звернути увагу на декоративні кущі та хвойні дерева як доповнення.
-
Рабатка. Смуга висаджується по краю садової доріжки або вздовж паркану. Ширина може коливатися від 50 см до 5 м. Різноманітністю клумба вирізнятися не буде, але їй можна надати цікавої форми. Сюди прекрасно впишуться цибулинні, багаторічники та килимові.
Раніше способи та варіації гарного оздоблення квіткових клумб можна було підглянути в журналах для садівників і навіть у сусідів по ділянці. Сьогодні ж ідеї для оформлення власного саду можна у величезній кількості знайти в інтернеті, прямо разом з докладними схемами, де буде позначено все — від черговості висадки за висотою до періодів цвітіння. Також з ідеєю, що сподобалася, можна звернутися до фахівця. Це в будь-якому разі дасть змогу істотно заощадити час і якнайшвидше наповнити сад красивим виглядом і пахощами квітів.