На Личакові відкрили пам’ятник музичному генію Мирославу Скорику, – ФОТО

press

На Личаківському кладовищі відкрили пам’ятник геніальному композитору Мирославу Скорику.

5 червня на Личаківському кладовищі у Львові відбулося урочисте відкриття пам’ятника на могилі одного з найвідоміших українських композиторів Мирослава Скорика. Про це повідомили у пресслужбі Львівської ОДА.

На могилі видатного композитора розташована скульптура “Плакальниця”: зажурена дівчина, яка тужить та плаче, бо митець покинув цей світ. Схожий образ можна побачити на могилі видатного композитора Фредеріка Шопена на кладовищі у Парижі – Пер-Лашезі. Саме на могилі цього композитора за рік до смерті був Мирослав Скорик з дружиною. Тоді йому дуже сподобався цей меморіал, тому вирішили відтворити цей образ.

Замовником робіт по виконанню пам’ятника є управління капітального будівництва Львівської ОДА. Пам’ятник обійшовся у 1 104, 003 тис. грн.

Довідка. Мирослав Михайлович Скорик (1938 – 2020) – композитор, музикознавець, Герой України. Народився у Львові. Закінчив Львівську державну консерваторію ім. М. Лисенка. Є автором музики до кінострічки “Тіні забутих предків” (1964) Сергія Параджанова. Був співголовою Національної спілки композиторів України, очолював Київську оперу. Твори Мирослава Скорика регулярно виконують в Україні, інших пострадянських країнах, а також у Німеччині, Франції, Австрії, Нідерландах, Болгарії, Чехії, Словаччині, Польщі, Великій Британії, США, Канаді, Австралії. Композитор часто виступав як диригент і піаніст із виконанням власних творів. У стилістиці продовжував традиції львівської композиторської школи, органічно пов’язаної з різноманітними первинними жанрами; дав модерну авторську візію українського, зокрема карпатського, фольклору і львівського міського та салонного музикування, а також сучасної популярної музики, насамперед джазу.

Читайте також: Куди поїхати біля Львова: ТОП озер для відпочинку в області, – ФОТО

Фото: ЛОДА

Источник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Следующая запись

Коронавірус в Україні: 1 897 нових хворих за добу

В Україні станом на 5 червня на коронавірус захворіло 2 213 580 осіб. Минулої доби зафіксовано 1 897 нових випадків захворювання на COVID-19. Серед них – 91 дитина та 65 медпрацівників. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я. Із початку пандемії коронавірус забрав життя 51 140 осіб, натомість одужало […]