Орендарю закладу у приміщенні “Української книги” в Чернівцях збільшили вартість оренди у 10 разів. Зараз власник Literaturbank платитиме майже 30 тисяч гривень замість 2 700.
Про розповів заступник міського голови Євгеній Маховіков, повідомляє Суспільне Чернівці.
За його словами, ринкову вартість оренди оцінив експерт — її визначили відповідно до положення міськради. Додаткову угоду уклали на час оренди.
«До останнього часу орендна плата з урахуванням сесійного рішення становила понад 2700 гривень. Зараз були проведені перемовини й минулого тижня підписана додаткова угода на збільшення орендної плати — до 29 500 гривень», — каже Маховіков.
Посадовець каже, це проміжне рішення, оскільки триває суд.
«На мою думку, це рішення тимчасове. Тому що є позов визнання цього договору недійсним. На сьогодні у Верховному суді він зупинений до розгляду аналогічної справи. Він зупинений у серпні 2022 року і буде розглядатися, як тільки у них з’явиться можливість», — розповів Маховіков.
Що відомо про оренду колишньої «Української книги»
— Приміщення понад десять років орендує громадська організація «Інститут розвитку міста Чернівці». Її очолює Руслан Серафінчан, він є власником однієї з пекарень. Обласна прокуратура через суд хоче повернути орендоване приміщення міськраді. У суді вони доводять, що його передали не через аукціон, без охоронного договору й погодження Мінкульту.
— У приміщенні «Української книги» працювали книгарня, сувенірний магазин та літературне кафе. У лютому 2019 року заклад закрили.
— Чернівчанка Оксана Драчковська зареєструвала петицію «Зберегти Українську книгу», яка забороняла змінювати культурно-мистецький профіль приміщення. Петиція набрала необхідну кількість голосів, однак депутати попереднього скликання міськради її не підтримали.
— Громадська організація «Інститут розвитку міста Чернівці» орендує приміщення на пільгових умовах понад десять років. Вона сплачує 3700 гривень на місяць. Це пов’язано з тим, що у місті діє єдина ставка оренди для всіх громадських організацій.
— На презентації приміщення був екскерівник обласного управління капітального будівництва Олександр Пуршага. Міський голова Клічук розповідав у коментарі Суспільному, що Пуршага «ймовірно має стосунок» до майбутньої кав’ярні з культурним простором. Тоді у коментарі Суспільному Пуршага казав, що невдовзі заклад розпочне роботу як культурно-мистецький простір. Водночас, чи причетний до оренди приміщення, не відповів.
— Зараз Literaturbank працює як повноцінне кафе. Окрім стелажа з книгами, які можна купити, продають каву, тістечка, салати та тости.