Президент України Володимир Зеленський зустрівся у Києві з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, який прибув до нашої країни з візитом. Президент Зеленський відзначив результати співпраці України й НАТО, у межах якої створено оборонні коаліції. Генсек Столтенберг зазначив, що Україна має потужну підтримку з боку всіх країн – членів НАТО.
Про це KВ стало відомо з повідомлення на Офіційному інтернет-представництві Президента України.
Підписуйтесь на “КиївВладу”
“Сьогодні ми обговорили з паном Генеральним секретарем усі ключові оборонні питання, які потребують уваги: реальну ситуацію на полі бою та потреби українських воїнів. Упевнений, ми можемо й надалі тиснути на агресора так, щоб Росія лише відступала і втрачала. І це правильна тактика”, – цитує Володимира Зеленського офіційний реліз.
На спільній пресконференції Зеленського і Столтенберга було озвучено, що обговорюється “можливість постачань того, що нам справді потрібно, постачань додаткових систем ППО державами-членами” (словами Зеленського). Президент сказав, що генсек погодився докласти своїх зусиль для допомоги та підтримки України в цьому питанні, а також мобілізувати можливості держав-членів Альянсу.
Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм Подписаться
Генеральний секретар НАТО окремо відзначив спільне виробництво Україною та США нових систем ППО: «Ми вітаємо оголошення про те, що Україна і Сполучені Штати планують спільно виробляти системи зброї, зокрема протиповітряної оборони. Це будуть нові можливості для українських партнерів створювати нові партнерства з країнами – членами Альянсу та за його межами в плані оборонного виробництва. Тому що без протиповітряної оборони не буде індустрії”.
За словами Столтенберга, «НАТО має рамкові контракти на 2,4 млрд євро на основні боєприпаси і 4 млн євро – на затверджені контракти. Це 155-мм снаряди, ракети протитанкові й танкові боєприпаси. Це дасть змогу поповнити запаси членів Альянсу, а також продовжити підтримку України».
При цьому, сказав гість української столиці, невдовзі на форумі оборонної промисловості в Стокгольмі НАТО обговорить можливість збільшення виробництва боєприпасів: «Наступного тижня – форум оборонної промисловості НАТО в Стокгольмі, де ми можемо також обговорювати, як нам поліпшити ситуацію. (…) У нас нещодавно була зустріч у НАТО в так званому рамковому контексті. Це 2,5 млрд доларів на основні боєприпаси, з яких 1 млрд – на жорсткі контракти. Тобто, ви можете бути впевнені, що ми вироблятимемо боєприпаси й озброєння».
Столтенберг також сказав на пресконференції, що наразі війна в Україні така, що росія може скласти зброю і буде мир, а Україна – не може, адже тоді настане не мир, а брутальна російська окупація.
Організація Північноатлантичного договору (Північноатлантичний альянс або НАТО; англ. North Atlantic Treaty Organization – NATO) – міжнародна міжурядова організація, військово-політичний союз 31 держави Північної Америки і Європи, які прагнуть досягти мети Північноатлантичного договору, підписаного у Вашингтоні 4 квітня 1949 року. А саме, відповідно до статутних документів Альянсу головна роль НАТО полягає у забезпеченні свободи та безпеки країн-членів із використанням політичних і військових засобів.
До альянсу наразі входять такі країни: Бельгія, Велика Британія, Данія, Канада, Ісландія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Португалія, США, Франція (засновники), а також країни, що приєднались у різні хвилі розширення НАТО – Греція, Туреччина, Німеччина, Іспанія, Польща, Угорщина, Чехія, Болгарія, Естонія, Латвія, Литва, Румунія, Словаччина, Словенія, Албанія, Хорватія, Чорногорія, Північна Македонія, Фінляндія.
Як інформувала KВ, у липні 2023 року у Вільнюсі відбувся черговий саміт НАТО. За його підсумками члени альянсу заявили у спільному документі, що у майбутньому Україна стане членом НАТО без процедури плану дій щодо членства, але це відбудеться в невизначеному часовому проміжку – коли на це буде згода усіх членів альянсу і “будуть виконані умови”. Президент Зеленський тоді назвав такі підсумки саміту реальними політичними рішеннями, заснованими на безпековій ситуації в Україні.
Читайте: Стали відомі підсумки першого дня саміту НАТО у Вільнюсі: Україну до НАТО не запросили
Фото: Пресслужба Президента
КиївВлада