Що буде зі святковими днями? Українські нардепи подали новий законопроєкт

press

У Верховній Раді плануються реформи щодо свят “червоних” дат та робочих днів.

Днями нардепи зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №4597.

“Нагадаємо, що Кодексом законів про працю України в нашій державі визначено 11 святкових та неробочих днів. У випадку, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Аналіз досвіду країн світу у питанні перенесення робочих днів доводить, що в Білорусі, Польщі, Словаччині, Чехії, Литві, Франції, Німеччині, Данії, Нідерландах, США та інших країнах такої практики немає”, – йдеться в пояснювальній записці.

Документ передбачає, що буде заборонено переносити робочі, вихідні дні. Депутати переймаються негативним впливом таких явищ на працездатність населення.

“Забороняється перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві, в установі або організації, крім випадків встановлених цим Кодексом (Кодексу законів про працю України)”, – йдеться в повідомленні.

Апелюють вони до того, що це радянська традиція. А ще іноді виходить, що у людей 6-ий робочий тиждень через зміни дат (як минулий з робочою суботою 16 січня). А це порушує законодавство. А довгі вихідні “знижують трудову мотивацію”.

Якщо законопроєкт підтримають, то зміни у робочих днях будуть з наступного року.

Більше ста днів: скількивідпочиватимуть українці в 2020-му році?

Источник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Следующая запись

Погода в Киеве сегодня, 20 января: прогноз

Ясное утро сменится в Киеве облачным днем. До вечера погода останется хмурой. К вечеру столбики термометров немного поднимутся. Ветер будет дуть юго-восточный со скоростью 2-4 метра в секунду. Осадков не прогнозируется. Об этом сообщает Синоптик. Утро Температура: -19 -12°C; Влажность: 80-70%; Давление: 750-751 мм; Ясно. День Температура: -7°C; Влажность: 65-78%; […]