COVID-19
У Житомирській області у лікарні померла мешканка Радомишльського психоневрологічного інтернату. Жінці своєчасно не надали медичну допомогу.
Про це повідомляє ZMINA, посилаючись на моніторів Національного превентивного механізму.
За їх словами, хвору підопічну у Радомишлянському психоневрологічному інтернаті вони виявили під час візиту 12 листопада. Інспектори домоглися госпіталізації жінки до лікарні, але дорогоцінний час було втрачено, і жінка померла.
На Житомирщині під час ремонту доріг за бюджетні кошти підрядник незаконно заволодів понад 330 тис грн – справу скеровано до суду
Візит моніторів у психоневрологічний інтернат стався без попередження. У лютому цього року сюди вже навідувалися преставники Офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Вони знайшли чимало порушень, зокрема, виявили жінку з глибокими пролежнями, яку не лікували належним чином. Підопічна згодом померла. Тоді монітори зафіксували також відсутність у закладі найнеобхідніших для лікування людей медикаментів.
За словами моніторів, під час візиту вони виявили двох жінок з високою температурою. Одна з них перебувала у важкому стані — тяжко дихала, дивилася в одну точку і не реагувала на людей. У жінки була температура 39,3, пульсоксиметр показав 89% концентрації кисню в крові, тоді як нормальний показник має бути не нижчим ніж 95%.
Як стверджують інспектори, на їх вимогу жінку перевели до карантинної кімнати. Далі, за словами моніторів, персонал намагався приховати температуру у пацієнтки, тому що за кілька хвилин підійшла медсестра і розповіла, що переміряла температуру у хворої пацієнтки, і вона була 36,7.
Як виявилося, жінка була з температурою 9 днів, тест на коронавірус їй не робили, бо немає, і увесь цей час температура у жінки не збивалася.
Лікарка повідомила інспекторам, що підозрює нижньочасткову лівобічну пневмонію, монітори ж іще раз оглянули жінку та викликали для неї швидку.
Інспектори виявили, що директорка закладу Світлана Охотенко не повідомила свій департамент про підозру на COVID-19 у підопічної інтернату, хоча в неї був алгоритм дій на випадок виявлення коронавірусу.
Швидка оперативно шпиталізувала жінку. Водночас медик дорікнув лікарці та директорці, куди вони дивились і чому раніше не телефонували.
За два дні представниця Омбудсмена зателефонувала в інтернат, щоб довідатися про стан госпіталізованої жінки, і дізналася, що 15 листопада К* померла в Коростишінській центральній районній лікарні від ускладнень, спричинених COVID-19.
Хто і як відповідатиме за смерть людини, вирішуватимуть правоохоронці та місцева влада.
Нагадаємо, що у лікарні Житомира розповіли, від чого померла викладачка вишу із COVID-19. За день до смерті жінка скаржилася на відсутність кисню у медзакладі.
Юлія Шевченко, tsn.ua