У матеріалі LIGA.net від 09 лютого 2024 року йдеться про те, що Антимонопольний комітет видав компаніям В’ячеслава Супруненка дозвіл на придбання активів підприємства, якому належіть майновий комплекс колишнього алюмінієвого заводу у Броварах.
Якщо детальніше, то АМКУ дозволив ТОВ «Браз» (ЄДРПОУ 44443894) та фонду «Дженерал інвестментс» В’ячеслава Супруненка придбати активи ТОВ «Індастріал пропертіз інвестмен» (ЄДРПОУ 36149126) у вигляді єдиного майнового комплексу.
Йдеться про будівлі загальною площею у 122 000 м.кв за адресами:
Бровари, бульв. Незалежності, 30/1
Бровари, бульв. Незалежності, 30/1-а
Бровари, бульв. Незалежності, 30/1-б
Бровари, бульв. Незалежності, 30/1-д
Бровари, бульв. Незалежності, 32
Бровари, бульв. Незалежності, 32-а
Бровари, бульв. Незалежності, 32-б
Бровари, бульв.Незалежності, 32-в
Засновником ТОВ «Браз» є «Компанія Алюмета груп ЛТД», у якій два кінцевих бенефіціари: В’ячеслав Супруненко (52,5%) та його партнер Роман Ярошенко (25%). Кому належать інша частка у компанії — не зазначено.
Венчурний корпоративний інвестиційний фонд «ДЖЕНЕРАЛ ІНВЕСТМЕНТС» із статутним фондом у 500 млн грн має єдиного власника — В’ячеслава Супруненка.
Щодо ТОВ «ІНДАСТРІАЛ ПРОПЕРТІЗ ІНВЕСТМЕНТ», то підприємство засновано у 2008 році, має статутний капітал у 65 млн грн та «складну структуру власності» з офшорним корінням. З листопада 2023 року єдиною власницею активів є Світлана Костюк, серед бенефіціарів/контролерів підприємства до 01.2022р. згадується Сергій Шапран. А загалом там за 15 років змінилося багато «суто номінальних» керівників та «власників».
Варто уточнити, що Броварський алюмінієвий завод (юридична особа — ТОВ «Броварський алюмінієвий завод», ТМ BRAZ) — це окреме підприємство, що розташовано по бульв. Незалежнеості, 30. Директорка підприємства — Марина Лашкіна, єдиний власник — Сергій Шапран через кіпрську компанію Алюмета ЛТД.
Таким чином, незабаром Київським алюмінієвим заводом вододитиме компанія Алюмета груп ЛТД, а Броварським алюмінієвим заводом володіє Алюмета ЛТД (це різні юр.особи з «невипадково подібною» назвою)
Після довгої «юридичної передісторії» пояснимо ситуацію «простою мовою».
Київський алюмінієвий завод належав до комунальної власності громади м. Києва. Наприкінці нульових-початку десятих підприємство «вивели» з комунальної власності в інтересах В’ячеслава Супруненка — на той час зятя голови КМДА Леоніда Черновецького. Проте втрата такого підприємства-гіганта не могла пройти «непоміченою»: у рамках кримінального провадження за цю схему судили колишнього керівника Головного управління промисловості, енергетики та звязку КМДА. У 2023 році справу закрили через те, що сплив термін давності — але БЕЗ ВИРОКУ.
Таким чином, В’ячеслав Супруненко фактично НЕ купує підприємство, а «офіційно входить у володіння» майновим комплексом заводу, який був відчужений у його інтересах понад п’ятнадцять років тому. Просто «масштаб відчуження» був настільки великим та настільки нахабним, що схему «довелося» сильно розтягнути у часі, щоб вивести з-під відповідальності причетних через сплив терміну давності.
Але величезний алюмінієвий завод — НЕ ЄДИНИЙ актив В’ячеслава Супруненка у Броварах. Також йому одноосібно належіть броварський хлібозавод — ТОВ «Київський пекарний дім». До речі, «Київський пекарний дім» — один із найбільших платників податків у Броварській громаді та один з найбільших …власників «МАФів на газонах» (вже понад 12 на різні юр. особи). А всього до групи компаній братів Супруненків за даними Юконтрол входить 208 підприємств і дуже багато активів у вигляді земельних ділянок під котеджне будівництво.
Але й хлібзавод та «будки» на газонах — це ще не всі «активи» потужної фінансово-промислової групи братів — колишніх депутатів Верховної ради та Київради. Одним з «впливових активів» Супруненків є …фракція «Рідний дім» у Броварській міській раді. Фракція з 4-х депутатів, 3-є з яких не мають жодного відношення до Броварів, потрапила до ради у 2021 році виключно завдяки агресивному застосуванню «креативних виборчих технологій». І депутати якої демонструють у деклараціях просто нереальні по мірках Броварів статки, які жодним чином «не корелюють» з офіційним доходами.
У 2023 році ТОВ «БРАЗ» В’ячеслава Супруненка виграло ДВА земельних аукціони на право оренди земельних ділянок у Броварах площею 2,5 га та 3,28 га (в районі алюмінієвого заводу). Тобто і без того величезний майновий комплекс алюмінієвого заводу буде ще розширятися, а бізнес В’ячеслава Супруненка стає одним із найпотужніших у Броварах. Тобто бізнес-інтереси зростають, отже, зростатимуть й намагання «конвертувати» їх у «мандати депутатів міської ради».
Будь-хто, хто загляне на сторінку фракції «Рідного дому» Броварської міської ради, переконається, що вони не займаються нічим іншим, крім збору персональних даних «потенційних бажаючих «обміняти» свій голос на виборах на …певне «заохочення». Поки більшість спостерегіає за «затятою боротьбою» двох «політичних команд» «Команди Ігоря Сапожка», у Броварах зявляється нова потужна фінансова група, яка може …запропонувати більше)
У матеріалі Ліга.нет не розкрита тема звязків «Київського алюмінієвого заводу» та «Броварського алюмінієвого заводу», тобто зв’язків Супруненка та Шапрана. Але ці зв’язки детально розкриті в інших публікаціях, які легко гугляться. Зрозуміло, що ці структури — пов’язані між собою (хоча успіхи у бізнесі Броварського заводу суттєво вищі). Утім, навіть при таких «міцних зв’язках» Шапран все одно балотувався та потрапив до міської ради з власною політичною командою, а не у складі «безлікого» Рідного дому».
Ну а мешканцям Броварської громади варто усвідомлювати, в якій «політичній реальності» ми всі опинилися: бажаючих отримати мандат міської ради все більше, проте бажаючих представляти інтереси громади — ВСЕ МЕНШЕ… А «результат» майбутніх місцевих виборів визначатиме КІЛЬКІСТЬ бажаючих продати свої голоси за — не за 500, так за 1000…
Дякуємо команді https://youcontrol.com.ua за підготовку матеріалів публікації
Фото: maxiwell83.livejournal.com