Заступник начальника управління ЖКГ Полтави сплатить 61 тис. грн застави: він є підозрюваним у справі про розтрату майже 44 млн грн з бюджету.
Слідчий суддя Київського районного суду Полтави визначив розмір застави для першого заступника начальника міського управління ЖКГ Олександра Попенка — це 60560 грн, у той час як сторона обвинувачення просила про заставу у майже 44 млн грн. Посадовця підозрюють у службовій недбалості, що призвела до тяжких наслідків. Розслідування охоплює три тисячі тонн технічної солі вартістю близько 44 млн грн, яку, за версією правоохоронців, управління ЖКГ оплатило, але не отримало. Також за рішенням суду, Олександр Попенко продовжить виконувати свої службові обов’язки.
Згідно з даними досудового слідства, у вересні 2022 року Олександр Попенко був призначений відповідальним за перевірку обсягів наданих послуг, їхньої якості й кількості, згідно з договором з ТОВ «ДБК Квант» щодо утримання вулично-дорожньої мережі Полтавської громади. У додатку до цього договору було вказано передання три тисячі тонн хлористого натрію (солі з антизлежувачем), інформує сайт Полтавщина.
Олександр Попенко підписав акт приймання виконаних будівельних робіт, довідку про їх вартість і витрати за грудень 2022 року: за даними документів, УЖКГ отримало 3 тис. тонн хлористого натрію від ТОВ «ДБК Квант» на суму 43 млн 803 тис. грн. Документи від приватного підприємства підписав Олександр Кравченко, якому 22 січня оголосили підозру у заволодінні чужим майном та видачі підроблених службових документів. Крім того, Попенко та Кравченко підписали договір про відповідальне зберігання майна, за яким УЖКГ передало ТОВ «ДБК Квант» на зберігання трьох тисяч тонн технічної солі. Хлористий натрій мали зберігати в Полтаві на вулиці Петра Дорошенка, 2-А (асфальтний завод) та провулку Гончарова, 17 (база КП «ПМШЕД»).
Детективи територіального управління Бюро економічної безпеки вважають, що Олександр Попенко неналежно виконував свої службові обов’язки щодо перевірки обсягів наданих послуг, зокрема, не перевірив отримання солі. На основі підроблених документів про приймання виконання будівельних робіт та платіжного доручення за три тисячі. тонн хлористого натрію з міського бюджету підприємству «ДБК Квант» було виплачено 43 млн 803 тис. грн. Технічну сіль УЖКГ так і не отримало.
25 лютого Олександру Попенку повідомили про підозру за частиною 2 статті 367 Кримінального кодексу України. Він залишається під слідством, а справа триває.
суд, слідство, влада, корупція, скандал, сіль